podróżnik Sebastian Kałamański

O mnie

Jest to strona o maskach, figurkach głównie afrykańskich, ale nie tylko, znajduje się tu kilka słów o moich podróżach, trochę wspomnień i galeria zdjęć z moich wypraw, te stare sprzed lat, jak i najnowsze. Jednym słowem jest to strona o mnie i moim hobby, o tym wszystkim, co lubię, co robię, - jak, dlaczego a raczej, po co.

Moje pierwsze podróże, to oczywiście wyjazdy w dzieciństwie z rodzicami, później wakacyjne wyprawy ze znajomymi i obozy językowe. Miałem szczęście i podróżowałem służbowo, a w niektórych krajach mieszkałem całe miesiące a nawet lata.

W Afryce zakochałem się od pierwszej podróży, a było to chyba pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Z grupą przyjaciół pojechałem do Sudanu. Te dwa tygodnie przesądziły o wszystkim - Afryka mnie porwała. Ludzie, kultura, obyczaje, krajobrazy, smaki i zapachy. Odkrywanie Afryki to dla mnie niezwykłe przeżycie. Każda podróż to nowe doznania i doświadczenia. Dostrzec, ujrzeć, smakować, dotknąć, poczuć i przeżyć - to sens każdej wyprawy.

Ale nie samą Afryką człowiek żyje, parafrazując znane porzekadło, zjechałem całą Europę, trochę Azji i inne ciekawe zakątki świata. Afryka to mój drugi dom, tu wracam i ten kontynent odkrywam za każdym razem od nowa. Nieustannie fascynuje mnie ta afrykańska mieszanka kulturowa. Chyba, dlatego zacząłem kolekcjonować wyroby rękodzieła afrykańskiego, które wielu postrzega błędnie, jako sztukę prymitywną. Od lat kolekcjonuję maski, figurki, fetysze i białą broń, których zdjęcia zamieściłem na kolejnych podstronach. Tam też więcej informacji o danej kolekcji. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kolejnych zakładek, ale uprzedzam - to strona prywatna a zatem bardzo subiektywna, ale prawdziwa. Tak widzę, odczuwam i odbieram świat.
Archiwum